Vītņu kāpnes

Vītņu kāpnēm, līdzīgi kā liektajām kāpnēm, formu veido liektas līnijas, tomēr to galvenā konstruktīvā atšķirība ir kāpņu nesošā konstrukcija, kas vītņu kāpnēm ir vertikāla kolonna, pie kuras no sāniem stiprināti pakāpieni, kamēr liekto kāpņu pakāpieni stiprināti pie spirāles veidā izliektas nesošās sijas no augšpuses.

Pēdējā desmitgadē arvien vairāk parādās divu līmeņu apartamenti, līdz ar to prasības pēc ērtām, izskatīgām un vietu taupošām kāpnēm. Šo funkciju lieliski izpilda vītņu kāpnes.

Lai arī ir izplatīts viedoklis, ka vītņu kāpnēm to konstrukcijas dēļ ir ierobežotas formas, dizaina un pielietotā materiāla iespējas, tomēr piedāvājam dažādus risinājumus, kas atbildīs funkcionālajām un telpas dizaina prasībām. Piedāvājam dažādus risinājumus kāpņu nesošai konstrukcijai – centrālajam vertikālam balstam. To var veidot, gan tradicionāli izmantojot apaļu cauruli (1.att.), gan askētiska stila taisnstūru ‘kārbu’ (2.att.), gan plakanas formas savērptu profilu (3.att.), kas piedos objektam dinamiku.

Metāldarbnīca 1.-Vītņu-kāpnes-261x300 vītņu kāpnes  Metāldarbnīca Dizainīgas-vītņu-kāpnes-231x300 vītņu kāpnes  Metāldarbnīca Vītņu-kāpnes-ar-vērptu-centrālo-siju-198x300 vītņu kāpnes

1.att.                                                                        2.att.                                                               3.att.

Vītņu kāpnes ar pakāpiena platumu līdz metram ir piemērotas nelielas un vidējas noslodzes apstākļiem, piemēram, privātmāju projektos, kamēr kāpnes sākot ar 1,2 m platu pakāpienu nereti lieto sabiedriskās ēkās, tai skaitā kā evakuācijas kāpnes. Vītņu kāpnes ir populārs risinājums rūpnieciskajos objektos un noliktavās, kurām būs režģa vai rievoti pretslīdes pakāpieni un cinkota konstrukcija. Šādas kāpnes ir robustas un lakoniskas.

Metāldarbnīca Evakuācijas-vītņu-kāpnes-300x198 vītņu kāpnes  Metāldarbnīca Vītņu-kāpnes-pakāpieni-no-režģa-300x200 vītņu kāpnes

Mūsu veiktos darbus skatieties šeit: 1, 2, 3, 4,