Pārmaiņus pakāpiena kāpnes

Pārmaiņus pakāpiena kāpnes izvēlas, ja vajadzīgas vietu taupošas, ‘vieglas’ un izskatīgas kāpnes, ko piedāvā dažādi dizaina risinājumi.

Metāldarbnīca Pārmaiņus-pakapieniu-kāpnes-Vietu-taupošas-213x300 pārmaiņus pakāpiena kāpnes  Metāldarbnīca Pārmaiņus-pakapienu-kāpnes-266x300 pārmaiņus pakāpiena kāpnes  Metāldarbnīca Dizaina-kāpnes-pārmaiņus-pakāpiena-vietu-taupošas-246x300 pārmaiņus pakāpiena kāpnes

Lai arī pirmajā brīdī šāda konstrukcija šķiet neērta, šo uzskatu diktē vienīgi pieradums pie kāpnēm, kam ir pilna platuma pakāpiens. Šo kāpņu konstrukcija var būt pat līdz 65 grādiem stāva, tomēr kāpjot pēda balstās visā pakāpiena dziļumā, kas, savukārt, neļauj tai nošļukt vai noslīdēt no pakāpiena. Tādēļ no ergonomikas viedokļa pārmaiņus pakāpiena kāpnes atzīstamas kā drošs risinājums, ko nevar teikt par tikpat stāvām pilna pakāpiena kāpnēm.

Pārmaiņus pakāpieni tiek konstruēti šaurāki un stāvākā leņķī, tādēļ, lai to kompensētu, tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas, kas paaugstina kāpņu drošību un samazina klupšanas un savainošanās iespēju.

Metāldarbnīca Parmainus-Pakapiena-Ilustracija pārmaiņus pakāpiena kāpnes

Pārmaiņus pakāpiena principu pielieto kāpnēm gan privātiem, gan rūpnieciskiem objektiem, gan kuģos un zemūdenēs, taču to nozīme ir viena – taupīt kāpnēm atvēlēto telpu. Lai arī kāpšanas princips ir viens, pašu kāpņu uzbūve ir atšķirīga.

Metāldarbnīca zx22-225x300 pārmaiņus pakāpiena kāpnes

Pārmaiņus pakāpiena kāpņu priekšrocības:

 

  • Iespējams veidot slīpus laidus un izvietot kāpnes grūti pieejamās vietās;
  • Palielina kāpuma komfortu, nodrošinot pakāpiena pērredzamību;
  • Pieļauj šaurāku/stāvāku kāpiena soli salīdzinot ar tradicionālajām kāpnēm;
  • Samazina paslīdēšanas un nokrišanas risku ar centrālās sijas un pakāpiena bortu palīdzību.

Rūpnieciskajos objektos paredzētām kāpnēm galvenā prasība ir to drošība, ko paredz, piemēram, pakāpiena uzbūve, t.i., drošības borti, neslīdoša virsma un pārredzams pakāpiens.

Metāldarbnīca Noliktavu-kāpnes-pārmaiņus-pakāpiena-196x300 pārmaiņus pakāpiena kāpnes  Metāldarbnīca Rūpnieciskas-pārmaiņus-pakāpiena-kāpnes-221x300 pārmaiņus pakāpiena kāpnes  Metāldarbnīca Vietu-taupošas-kāpnes-200x300 pārmaiņus pakāpiena kāpnes

Mūsu veiktos darbus skatieties šeit.