Vītņu kāpnes

Vītņu kāpnēm, līdzīgi kā liektajām kāpnēm, formu veido liektas līnijas, tomēr to galvenā konstruktīvā atšķirība ir kāpņu nesošā konstrukcija, kas vītņu kāpnēm ir vertikāla kolonna, pie kuras no sāniem stiprināti pakāpieni, kamēr liekto kāpņu pakāpieni stiprināti pie spirāles veidā izliektas nesošās sijas no augšpuses.

Pēdējā desmitgadē arvien vairāk parādās divu līmeņu apartamenti, līdz ar to prasības pēc ērtām, izskatīgām un vietu taupošām kāpnēm. Šo funkciju lieliski izpilda vītņu kāpnes.

Lai arī ir izplatīts viedoklis, ka vītņu kāpnēm to konstrukcijas dēļ ir ierobežotas formas, dizaina un pielietotā materiāla iespējas, tomēr piedāvājam dažādus risinājumus, kas atbildīs funkcionālajām un telpas dizaina prasībām. Piedāvājam dažādus risinājumus kāpņu nesošai konstrukcijai – centrālajam vertikālam balstam. To var veidot, gan tradicionāli izmantojot apaļu cauruli (1.att.), gan askētiska stila taisnstūru ‘kārbu’ (2.att.), gan plakanas formas savērptu profilu (3.att.), kas piedos objektam dinamiku.

Metāla Vītņu kāpnes  vītņu metāla kāpnes Vītņu metāla kāpnes ar koka pakāpieniem

1.att.                                                                        2.att.                                                               3.att.

Vītņu kāpnes ar pakāpiena platumu līdz metram ir piemērotas nelielas un vidējas noslodzes apstākļiem, piemēram, privātmāju projektos, kamēr kāpnes sākot ar 1,2 m platu pakāpienu nereti lieto sabiedriskās ēkās, tai skaitā kā evakuācijas kāpnes. Vītņu kāpnes ir populārs risinājums rūpnieciskajos objektos un noliktavās, kurām būs režģa vai rievoti pretslīdes pakāpieni un cinkota konstrukcija. Šādas kāpnes ir robustas un lakoniskas.

Evakuācijas vītņu metāla kāpnes industriāliem objektiem Vītņu kāpnes pakāpieni no režģa industriāliem objektiem

Realizētos projektus skatieties šeit.