Pārmaiņus pakāpiena kāpnes

Pārmaiņus pakāpiena kāpnes izvēlas, ja vajadzīgas vietu taupošas, ‘vieglas’ un izskatīgas kāpnes, ko piedāvā dažādi dizaina risinājumi.

Pārmaiņus pakapieniu kāpnes Vietu taupošas Pārmaiņus pakapienu kāpnes Dizaina kāpnes pārmaiņus pakāpiena vietu taupošas

Lai arī pirmajā brīdī šāda konstrukcija šķiet neērta, šo uzskatu diktē vienīgi pieradums pie kāpnēm, kam ir pilna platuma pakāpiens. Šo kāpņu konstrukcija var būt pat līdz 65 grādiem stāva, tomēr kāpjot pēda balstās visā pakāpiena dziļumā, kas, savukārt, neļauj tai nošļukt vai noslīdēt no pakāpiena. Tādēļ no ergonomikas viedokļa pārmaiņus pakāpiena kāpnes atzīstamas kā drošs risinājums, ko nevar teikt par tikpat stāvām pilna pakāpiena kāpnēm.

Pārmaiņus pakāpieni tiek konstruēti šaurāki un stāvākā leņķī, tādēļ, lai to kompensētu, tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas, kas paaugstina kāpņu drošību un samazina klupšanas un savainošanās iespēju.

Parmainus Pakapiena Ilustracija

Pārmaiņus pakāpiena principu pielieto kāpnēm gan privātiem, gan rūpnieciskiem objektiem, gan kuģos un zemūdenēs, taču to nozīme ir viena – taupīt kāpnēm atvēlēto telpu. Lai arī kāpšanas princips ir viens, pašu kāpņu uzbūve ir atšķirīga.

zx22

Pārmaiņus pakāpiena kāpņu priekšrocības:

 

  • Iespējams veidot slīpus laidus un izvietot kāpnes grūti pieejamās vietās;
  • Palielina kāpuma komfortu, nodrošinot pakāpiena pērredzamību;
  • Pieļauj šaurāku/stāvāku kāpiena soli salīdzinot ar tradicionālajām kāpnēm;
  • Samazina paslīdēšanas un nokrišanas risku ar centrālās sijas un pakāpiena bortu palīdzību.

Rūpnieciskajos objektos paredzētām kāpnēm galvenā prasība ir to drošība, ko paredz, piemēram, pakāpiena uzbūve, t.i., drošības borti, neslīdoša virsma un pārredzams pakāpiens.

Noliktavu kāpnes pārmaiņus pakāpiena Rūpnieciskas-pārmaiņus-pakāpiena-kāpnes Vietu taupošas kāpnes

Realizētos projektus skatieties šeit.